A R Ş İ V M E D Y A

Loading

SEO - Arama Motoru Optimizasyonu

Bir web sitesinin arama motorlarında sıralamasını yükseltmede kullanılır.

  • Anahtar kelimelerin belirlenmesinde titizlikle çalışılması gerekmektedir. Bu kelimeler hem sitenin amacına uygun hem de arama motorlarında en çok aranan kelimeler olmalıdır.
  • SEO, düzenli olarak ihtiyaçlarınıza yönelik farklı çalışmalar ile yapılacak olsa da arama motoru mutlaka web sitenizi anlamalı ve tanımalıdır.
  • Web sitesi yaparken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli ölçüt vardır.
  • Hazırladığımız Rabbit CMS İçerik Yönetim Sistemi, müşterimizden edindiği birkaç parametrik veri ile ihtiyacı olan maksimum SEO alt yapısını kendi oluşturmaktadır.

SEO NEDEN Önemlidir

SEO, hedef kitleleri belirlemek, kullanıcı ve ziyaretçi sayısını artırmak, gidişat hakkında analiz yapmak, verimliliği ve bilinirliği artırmak açısından büyük önem taşımaktadır.

  • Kullanıcıların ilgilendikleri anahtar kelimeler zaman içinde değişkenlik göstermektedir. SEO sayesinde anahtar kelime analizi yapılarak sektörün eğilim gösterdiği alana ağırlık verilebilir.
  • Rakip davranışları ve sektör devamlı takip edilmesi gereken konulardandır. SEO, rakipleri ve sektörü analiz ederek gözlemlemeye ve dolayısıyla hedefleri şekillendirmeye imkan tanır. İçerik belirleme, web sitelerin mobil uygulama uyumluluğu gibi konularda da başvurulan SEO, kullanıcılara hitap etme olasılığını olumlu yönde etkilemektedir.
  • Eğer siz de SEO- SEM konusunda profesyonel bir hizmet ve hakkımızda daha detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

SEO için Bazı Önemli Terimler

Site içi SEO bir kalite çalışmasıdır. Google botlarının rahat gezindiği ve kullanıcıların uzun zaman geçirdiği siteler kalite kavramına örnektir. Arama motorları web sitelerine, bazı kurallar dahilinde, kalite puanları vermektedir. Kalit puanınısı etkileyen bazı faktörler belirtilmiştir.

Meta Etiketler

Sayfalarınıza, içeriğiniz ile ilgili, size özgün başlık ve açıklama etiketleri ekleyin.

Heading Etiketleri

İçeriklerinizde ana başlığı ve alt başlıkları belirten, etiketleri doğru sıraya sahip hiyerarşik yapı ile kullanın.

SEO Dostu URL

Akılda kalıcı, kısa ve anlaşılır URL yapısı tercih edin.

Breadcrumb

Sayfalar arası dolaşımı ve kategori yapısını gösterbilmek için yol klavuzunu kullanın.

Sayfa Hızı

Kullanıcılarınızı ve arama motorlarını memnun etmek için sayfalarınızı hızlandırmalısınız.

Site Haritası

Google’ın sayfalarınızı hızlı keşfedebilmesi için doğru yapıda site haritası oluşturun.

Webmaster tools

tools.arsivmedya.com ile ücretsiz bir şekilde Site ve SEO analizi yapabilir, sitenizin durumunu görebilirsiniz.

Ücretsiz SEO Analizi Yap

#arsivdeyerinizialin

SEO ve SEM hizmetlerimizle ile ilgili 0850 305 81 39 ’yi arayabilir veya alttaki fomu doldurarak sizi aramamız için talepte bulunabilirsiniz.

İletişim Formu